FANDOM


Starověký původ vysokých elfů je dědictvím mnoha tragedií, konfliktů a řada událostí, které hluboce ovlivnili vývoj Quel'dorei. Elfové jsou v ostrém kontrastu s jejich bratranci nočními elfy (Kaldorei). Přijímají svit slunce a opouštějí noc, elfové jsou potomci samotných elfů, kteří sloužili královně Azshaře v době studny v Studny věčnosti. Kaldorei považují vysoké elfy jako neopatrné uživatele arkanové magie, podobný tomu jako když si bláznivé dítě hraje s ohněm. To co rozděluje vysoké elfy a noční elfy je tak staré, že žádné množství diplomacie již neusmíří tyto dvě příbuzné rasy. Problémy mezi oběma rasami pochází ze střetu osobností , protože ani jedna rasa se nesnaží příliš o komunikaci. Arogance vysokých elfů vedla k válce prastarých a i k pádu zlatého věku civilizace elfů. Prostřednictvím bezohlednosti používali tajemná kouzla,a dovolili, aby temnota prosakovala do světa
Tumblr m98dcaOPil1rovphxo1 400
zkorumpovaného Azerothu.

Arkanová magie je silná droga pro vysoké elfy a může působit jako vodítko, které je svede nazcestí špatné cesty. Bez ohledu na rizika mnoho elfů si libuje v euforii a síle, že používají magii. Elfové jsou tragickým příkldem úpadku. Jejich staleté využívání ttemné magie vedl k sestupu jejich rasy. Nyní existuje několik vysokých elfů, kteří opustili svou rasu a většina z nich odešla s Kaelthasem Sunsttriderem, aby se stali krvavými elfy. Vysocí elfové jsou obvykle ti, kteří přijali světlo a viděli jeho působení na tajemná kouzla. Nedůvěřuje téměř všem rasám.

Roleplay počtyEdit

Uvádějí, že populace vysokých elfů je cca 24 810 a populace půlelfů cca 9 550 a to včetně Dalaranu a několik méně významných měst.

VzhledEdit

Vysocí elfové jsou o něco málo vyšší než lidé. Vysoký elf měří kolem 6 stop na výšku a od 100 do 175 liber na váhu což záleží na pohlaví. Elfové jsou štíhlý s jasnými rysy. Často symetricky přehánení k dokonalé kráse. Elfové jsou jakýmsi veletrhem barev pleti od bílé až po lněné což platí i pro vlasy. Jejich oči jsou neuvěřitelně zbarveny do intenzivních barev, které září vnitřním světlem. Zatímco mnoho vysokých elfů má oči modré nebo zelené. Červené nebo fialové nejsou též až tak velkou výjimkou. Elfové také mají lepší zrak než lidé a proto dohlédnou dále. Životnost vysokých elfů je několik set let. Dospělosti dosáhnout až ve 110 letech, 350 let je ctihodným elfem a většina jich umírá kolem 363 roku. Mají kratší uši a jsou mnohem menší a lehčí než noční elfové.

VztahyEdit

Vysocí elfové mají často předsudky k půl elfům, ačkoli se toto začíná měnit, protože jejich přítomnost je stále častější.
Vysocí elfové mají velmi dobré vztahy s trpaslíky což k nim poutá důvěru a přátelství.Jsou věrní k členům aliance, ale ostantím moc nedůvěřují.

KulturaEdit

Zničení Sluneční studny donutila elfy k poklesu a přimět je, aby pochybovali o své budoucnosti. Vysocí elfové ve velkých městech kopírují styl nedotknutelných (dlouhé rukávy, tuniky, dlouhé kalhoty a kožené boty) Mnoho vysokých elfů přednostňuje všechny barvy před červenou.Vysocí elfové jsou silnými ctiteli Svatého Světla. Kněží vysokých elfů jsou běžní. Dokonce i několik vysokých elfů se stalo paladiny. Elfové jsou velmi dobrými staviteli válečných lodí.

VíraEdit

Vysocí elfové, kteří přijmuli cestu Svatého světla sdílejí stejnou víru jako trpaslíci a lidí. Ti elfové, kteří následují tuto cestu jsou mnohem více otevření k ostatním a více komunikují.

BojEdit

Vysocí elfové jsou zdatní v lukostřelbě, víře, magii a šermu. Používají strážné věže na obranu. Jejich armády často slouží jako podpora pro jinou armádu.

JménaEdit

Minulost je ctěná u vysokých elfů a mají své jmenovací rituály, které jsou staré tisíce let. Elfové Sdílejí připojení ke slunci, které je poměrně rozšířené v jejich příjmení.

  • Mužská jména - Mariel, Athaniar, Anandor, Tharama, Viridiel, Malanior.
  • Ženská jména - Anarial, Freja, Driana, Coria, Alanassori, Melanion,Azshara.
  • Příjmení - Boughstrider, Dawnblade, Lightbringer, Morningray, Suntreader

Sepsal: AndorhalEdit

Zdroj: wowpedia.orgEdit