FANDOM


Roleplaying (RP), nebo RPG, ve World of Warcraft znamená hraní role za svou postavu. Abyste mohli dokonale ovládat svou postavu, můžete využívat funkce typu : /say /yell /emote . Roleplay má velikou podobnost s improvizačním divadlem, kdy každý herec jedná na dané situace podle svých zkušeností, které vložil do své postavy při výtvoru, nebo během příběhu.Postava, která má jisté cíle, morálku a chování se může podobat hráči a nebo být zcela odlišná. Hráč musí rozpoznat při hraní své postavy jak by se zachovala v dané situaci. Musí rozpoznat věci, které jsou v povaze charakteru či nikoliv. 

Základní očekávání na RP serveruEdit

  • Vytvořte si jméno pro postavu, které se hodí pro svět World of Warcraft - Pamatujte, že každý roleplay server má svá pravidla podle kterých se řídí vytváření jmen pot váš charakter. Jména typu "Iwillcrushyou", "Barbie", "RogueWTF" a další jsou ihned trestány, protože neodpovídají obecnému znění pro jmenování postav.
  • Vžijte se do charakteru - Pro mluvu ve světě je typické používání /say /yell /emote a vyjadřujete tak dění ve hře. Pokud ovšem postavá sdílela s jinou postavou nějaký kratší, či delší RP úsek a poté oní psala na veřejných kanálech viz. general ste označování za hráče (Ooc) a komunita navás bude koukat neblaze, neboť tak kazíte požitky ze hry.

Příklad Roleplay mluvy:Edit

A: -Buďte zdráv lorde Elenore, vaše vojska byla svolána jak ste nařídil a jsou připravena uposlechnout vašich rozkazů.

B: -Výtečně rozkažte generálům ať vyrazí k branám zapomenutého města a popraví všechny, kteří budou klást odpor.

A: -Jak si přejete milorde.

  • Příklad nesprávného chování ve hře

​A: LOL kluci! Viděli jste to ten human vběhl mezi vlky a ti ho roztrhali to je ale noob!

B: RLY ? ROFL

A: Yeah!!!

Takovéto neerpé chování je na většině Roleplay serverech přísně trestáno. Pokud však stále chcete takto konat ve hře. Pak musíte navštívit klasické WoW servery s označením PVP,PVE a NORMAL

Zdroj: Wowwiki.com